Platba kartou za letenky

V dnešnom prehľade sa pozrieme na jednotlivé poplatky za platbu kartou pri rôznych leteckých spoločnostiach.  Nakoľko poplatky za platbou kartou za letenky majú  najvýraznejší podiel z celkovej ceny hlavne pri nízkonákladových spoločnostiach,  náše porovnanie zúžime iba nane.

 

1, Poplatky Ryanair – U spoločnosti Ryanair je poplatok u väčšiny platobných kariet 6 eur / 1 osoba / 1 let. To znamená, že keď letíme v počte osôb 2 do Londýna a naspäť poplatok za platbu kartou VISA alebo Mastercard bude 24 eur. Jediná možnosť ako sa platbe kartou vyhnúť je využiť možnosť mastercard prepaid účtu, čo má svoje výhody pri pravidelnom lietaní.  Pri zmene bookingu sa však už znova poplatok neplatí.

 

2, Poplatky Easyjet – U spoločnosti Easyjet je poplatok u platby kartou 270 kč alebo 11 eur. K tomu sa pripočítava ešte 2,5 % za platbu cez VISU / Mastercard z celkovej ceny letenky.  V priemere sa celková cena pohybuje  pri rovnakom príklade ( 2 osoby Praha – Londýn )  okolo 15 Eur. Avšak pri zmene bookingu sa platí 2,5 % poplatok znova. Celkovo však pri skupine viacerých cestujúcich su poplatky u Easyjetu nižšie ako u Ryanairu.

 

3, Poplatky WizzAir – U spoločnosti Wizzair je poplatok za platbu kartou 216 kč ( 8 eur ) / 1 osoba.   Cena platí pri platbe cez VISU / Mastercard, pri Maestro je cena 162 kč.  Pri zmene svojej rezervácie poplatok za platbu kartou už neplatíte.

 

Výhodou neplatenia daľšich poplatkov je napríklad situácia kedy sa rozhodnete dokúpiť si už k existujúcej letenke daľšiu batožinu. Netreba však zabúdať, že okrem poplatkov za platbu kartou si spoločnosti účtujú aj veľké sumy za akékoľvek zmeny pri rezervácii. Či už sa jedná o zmenu dátumu alebo zmenu mena cestujúceho. Kompletný prehľad o cenách za zmeny pri rezervácii leteniek prinesieme nabudúce.