Tipy na letenky

Dnes Vám dáme 5 tipov ako a kde nájsť lacnú letenky do vami želanej destinácie .

 

1, Zavolajte nám ! – Áno, ako prvý tip tu máme náš klientský servis na ktorý sa môžte hocikedy obrátiť o pomoc pri hľadaní lacnej letenky. Stáči nás kontaktovať či už telefonicky alebo mailom a my Vám radi ponúkneme niekoľko alternatív pre Váš let, niekedy aj vrátane možností ku ktorým by ste sa sami nedopracovali.  Je to tá najjednoduchšia možnosť a vy nemusíte tráviť hodiny surfovaním po internete. Špeciálne pokiaľ je vaša požiadavka neštandartná a rôzne vyhľadávače letov Vám ponúkaju krkolomné a predražené letenky.

 

2, Budťe flexibilný – nefixujte sa na jeden dátum, či jedno odletové miesto.  Ak vám situácia nedovoluje letieť v dňoch kedy sú letenky lacnejšie,  je tu stále možnosť letieť o pár dni skôr, prípadne odlietať o pár dni neskôr. Väčšinou  sú najvytaženejšie lety drahšie večer ako ráno, pred víkendom ako po. Nieje to pravidlom , no oplatí sa prejsť si ponuku letov aj v nasledujúcich dňoch. Taktiež miesto odletu hrá pri cene svoju rolu. Z Bratislavy je ponuka letov Ryanairu bezkonkurenčná, no pri trasách kde nelietajú zostáva na výber Viedeň alebo Budapešť. Vzdialenosť od Bratislavy je takmer rovnaká a ponuka veľakrát rozdielná. Výhodou je teda používať vyhľadávač letov ( napríklad od Pelikánu.sk alebo Leteniek.sk ), ktorý hľadá kombinácie zo všetkých troch letísk.

 

3, Cestujte naľahko – Aj keď nízkonákladové spoločnosti lákajú ľudí na super nízke ceny leteniek, vo finále sa mnohokrát cena vyšplhá o dosť vyššie ako na začiatku. Je to spôsobené rôznymi poplatkami – od platby kartou, online check in, až po batožinu. Práve tu je možnosť okresať cenu letenky na najnižšiu možnú hranicu. Využiť teda iba možnosť príručnej batožiny, ktorá je v cene letenky. Taktiež sa vyhnúť pripoisteniu, ktoré obzvlášť  u Ryanairu je veľmi otravné pri rezervácii.  Poplatku za platbu kartou sa pravdepodobne nevyhnete, aj keď niektoré nízkonákladovky ponúkajú platiť prepaid kartami bez poplatkov. Táto možnosť je ideálna pre častých cestovateľov, o tom ako a kde túto kartu vybaviť si povieme v nasledujúcom článku.

 

 

4, Sledujte fóra – Skvelú príležitosť ako nepremeškať kúpu lacnej letenky sú špecializované fóra kde sa dozviete o ponukách, ktoré len tažko nájdete bežne na internete. Najlepšími stránkami zameranými na letenky sú : http://forum.airways.cz/ a  www.akcniletenky.com/diskuze/.  Fórum je rozdelené do sekcíi a veľmi rýchlo sa zorientujete. Nájdete tu množstvo rád aj pre nováčikov, a taktiež ak máte problém pri rezervácii  toto je miesto kde nájdete odpoveď.

 

5,  Hľadajte zľavové kupóny – Ako aj pri iných produktoch a službách, aj pri letenkách je možné nájsť zľavové kupóny.  Vydávajú ich buď samotné aerolinky alebo potom rezerváčné portály ( pelikan.sk ). Vďaka týmto kupónom je možné ušetriť na rôznych poplatkoch.  Tieto kupóny taktiež nájdete na vyššie spomenutých fórach. Vďaka zľavovému kódu u Pelikánu , je možné ušetriť na poplatku za vystavenie letenky ( 16 € ), čo môže značne znížiť cenu nízkonákladovej letenky. Vďaka tomu zaplatíte u slovenského predajcu leteniek rovnako ako priamo cez stránku aerolinky. O výhodach a nevýhodách rezervácie cez predajcu leteniek priniesieme článok nabudúce.